Opcje przeglądania

Co to jest elastyczny beton architektoniczny?

Beton architektoniczny to aktualnie jeden z najmodniejszych materiałów wykorzystywanych do wykończenia wnętrz. Mimo swojego surowego wyglądu beton doskonale sprawdza się w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Dekoracyjny beton można z powodzeniem wykorzystać do aranżacji każdego pomieszczenia. Doskonale prezentuje się w salonie, kuchni a nawet w łazience. Beton architektoniczny daje ogromne możliwości aranżacyjne. Można go wykorzystać do stworzenia pojedynczych dekoracji, a także zaaranżowania całych ścian. Odcienie szarości, w których występuje beton świetnie komponują się z innymi elementami dekoracyjnymi takimi jak drewno czy cegła.

Beton dekoracyjny występuje w trzech formach: masy do nakładania na ścianę, gotowych płyt betonowych oraz jako okładzina. Obecnie do dekoracji wnętrz najczęściej wybierany jest elastyczny beton architektoniczny. Tego rodzaju materiał wykończeniowy wykonany jest ze zmodyfikowanego betonu architektonicznego i ma formę lekkiej i cienkiej okładziny. Dodatkowo stosowane jest zbrojenie rozproszone, które zwiększa wytrzymałość maty. Ogromną zaletą jest bardzo duża elastyczność okładziny, dzięki czemu można ją dowolnie wyginać, a nawet można zwinąć ją w rolkę. Elastyczna okładzina z powodzeniem zastępuje ciężkie oraz bardzo grube płyty betonowe. Okleina z betonu elastycznego stosowanego we wnętrzach ma grubość 3 mm.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Jak montuje się elastyczny beton architektoniczny?

Montaż okładziny z betonu jest bardzo prosty. Duże znaczenie ma to, iż elementy są lekkie, duże, łatwo je dopasować, a do ich mocowania nie potrzeba specjalnych narzędzi. Betonowe płyty elastyczne można zamontować na każdej powierzchni po odpowiednim jej przygotowaniu. Powierzchnia musi być równa, sucha i czysta. Arkusze betonu elastycznego mocuje się do ścian się za pomocą kleju cementowego, wysoko elastycznego kleju montażowego lub kleju do kamienia naturalnego. Pomiędzy płytami należy zostawić fugę.


Elastyczny beton jest materiałem, dzięki któremu szybko i bez wysiłku można odmienić wnętrze pomieszczenia. Z uwagi na kolor oraz fakturę płyty betonowe są uniwersalnym materiałem do wykończenia pomieszczeń. Beton architektoniczny kojarzy się głównie z odcieniami bieli, szarości i grafitu, jednak warto zwrócić uwagę, iż w sprzedaży dostępne są też płyty barwione. Powierzchnię płyt można także przemalować dowolną farba do ścian, uzyskując pożądany efekt. Zaletą betonu architektonicznego jest także to, iż stanowi dodatkową izolację cieplną oraz akustyczną i jest odporny na grzyby i bakterie. Ściany wykonane z betonu architektonicznego są wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu i konserwacji i niezwykle efektowne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium