Filtrowanie
Aktywne filtry
GN1
GN2
GN3
GN4
GN6
GN8
GN9
14,8 cm
11,8 cm
13,8 cm
17,8 cm
7,8 cm
5,8 cm
6,8 cm
8,8 cm
Wyczyść filtry
52.00 zł (1 m.b = 52.00 zł)
46.00 zł (1 m.b = 46.00 zł)
44.00 zł (1 m.b = 44.00 zł)
45.00 zł (1 m.b = 45.00 zł)
43.00 zł (1 m.b = 43.00 zł)
52.00 zł (1 m.b = 52.00 zł)
49.00 zł (1 m.b = 49.00 zł)
Wyświetlone 1 - 77 produktów
Gzymsy nadokienne

Do dekoracji zewnętrznych ścian budynku bardzo często wykorzystywana jest sztukateria elewacyjna. Jednym z jej elementów są gzymsy nadokienne. Są to profilowane poziome listwy wysunięte przed lico muru, które nie tylko pięknie zdobią, ale również zabezpieczają elewację przed ściekającą wodą opadową. Zazwyczaj są połączone z listwami wokółokiennymi i stanowią atrakcyjne ich zwieńczenie. Dodając do takiej kompozycji odpowiedni gzyms pod parapet, uzyskamy luksusową i niezwykle efektowną dekorację okna.

Do produkcji naszej sztukaterii wykorzystywany jest bardzo twardy polistyren EPS-200, co gwarantuje jej wysoką jakość i dużą wytrzymałość. Aby jeszcze zwiększyć trwałość i poprawić walory estetyczne styropianowych dekorów, wszystkie pokryte zostały ochronną powłoką z tynku sztukatorskiego. Dzięki temu gzymsy nadokienne są odporne na uszkodzenia, odkształcanie oraz zmienne warunki atmosferyczne i będą pięknie prezentować się przez długie lata. Ich beżową powierzchnię o delikatnej strukturze piaskowca można pomalować na dowolny kolor farbami do elewacji lub dedykowanymi dla sztukaterii. 

Czym są gzymsy elewacyjne nadokienne?

Jednym ze sposobów na dekoracyjne wykończenie okien jest zastosowanie styropianowych gzymsów nadokiennych. Dzięki szerokiemu wyborowi wzorów, gzymsy można zastosować do uzupełnienia klasycznych, jak i nowoczesnych elewacji. Doskonale sprawdzą się jako ozdoba okien oraz drzwi wejściowych. W połączeniu z innymi elementami sztukaterii w takim samym stylu można utworzyć zjawiskowe aranżacje ścian każdego budynku.

Gzymsy elewacyjne nadokienne mają postać profilowanych listew i wykonane są z wytrzymałego, sezonowanego styropianu pokrytego ochronnym tynkiem sztukatorskim. Tynk gwarantuje wysoką odporność na wilgoć, ogień, a także promieniowanie UV. Zabezpiecza także gzyms przed uszkodzeniem mechanicznym i znacząco zwiększa jego trwałość, dzięki czemu będzie on atrakcyjną ozdobą przez bardzo długi czas.

Prosty montaż gzymsów nadokiennych

Styropianowe gzymsy nadokienne, podobnie jak pozostałe elementy sztukaterii, są bardzo lekkie i ich montaż nie wymaga użycia siły ani specjalistycznych narzędzi. Nie trzeba też wiercić otworów w elewacji. Wystarczy wykorzystać miarę, skrzynkę uciosową, ostre narzędzie do cięcia oraz mocny klej montażowy i masę do maskowania połączeń. Przed zamontowaniem sztukaterii warto dobrze przygotować powierzchnię – oczyścić ją i osuszyć, aby zagwarantować dobrą przyczepność. Listwy standardowo mają długość 200 cm i można je przycinać do pożądanego rozmiaru.

Aby ułatwić estetyczne wykończenie dekoracji, proponujemy Państwu gotowe zakończenia prawe i lewe, dostępne w odcinkach o długości 15-20 cm. Wykonujemy je pod indywidualne zamówienie, dzięki czemu są doskonale dopasowane do wybranego wzoru gzymsów. Połączenia elementów można łatwo zamaskować gotową masą sztukatorską dostępną w naszej ofercie.

Kiedy warto zastosować gzymsy nadokienne?

Gzymsy nadokienne sprawdzają się nie tylko jako ozdobna obudowa okna, ale mają też szerokie zastosowanie praktyczne. Doskonale maskują skrzynki z roletami, nierówności czy niedociągnięcia na elewacji występujące wokół okien. Dodatkowo chronią ściany przed nieestetycznymi zaciekami, które mogą powstać od deszczu lub śniegu. Idealnie dopasowane gzymsy nadokienne zwiększają estetykę okna oraz nadają luksusowego charakteru elewacji. Gzymsy dostępne są w różnych rozmiarach i są bardzo łatwe w montażu, dzięki czemu można dopasować je do okien każdego typu. Ze względu na wysokiej jakości materiał, z którego są wykonane, można je wielokrotnie malować farbami niezawierającymi rozpuszczalnika i w razie potrzeby zupełnie odmienić wygląd elewacji. Sztukateria zewnętrzna to doskonały sposób na estetyczną i niezwykle wyszukaną dekorację budynków bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów.

Luxury Art Sp. z o.o.

Modrzewiowa 20A
28-363 Oksa

biuro@e-luxuryart.pl

mBank S.A.
SWIFT: BREXPLPWMBK

Nr konta:
78 1140 2004 0000 3502 7725 5657

Konto walutowe:
64 1140 2004 0000 3112 0906 1385

Kontakt
+48 663 036 206

Potrzebujesz pomocy?

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-16:00

blik visa mastercard
Szanujemy Twoją prywatność!
Zobacz więcej