Filtrowanie
Aktywne filtry
GO2
GO5
GO6
GO7
GO8
GO9
15 cm
18 cm
15 cm
17 cm
6cm
8cm
5 cm
Wyczyść filtry
41.00 zł (1 m.b = 41.00 zł)
45.00 zł (1 m.b = 45.00 zł)
35.00 zł (1 m.b = 35.00 zł)
39.00 zł (1 m.b = 39.00 zł)
43.00 zł (1 m.b = 43.00 zł)
36.00 zł (1 m.b = 36.00 zł)
41.00 zł (1 m.b = 41.00 zł)
Wyświetlone 1 - 77 produktów
Gzymsy pośrednie

Jednymi z najbardziej popularnych elementów sztukaterii zewnętrznej są gzymsy pośrednie, które nie tylko atrakcyjnie zdobią, ale pomagają również optycznie poprawić proporcje konstrukcji. Najczęściej montowane są pomiędzy kondygnacjami na całej szerokości elewacji. Dzięki temu budynek wizualnie wydaje się niższy, a jednocześnie szerszy i dłuższy niż jest w rzeczywistości. Listwy pasowe można stosować jako samodzielny element dekoracji lub stylowo łączyć je z innymi dekorami tworząc własną aranżację.

Gzymsy pośrednie, jak i cała sztukateria oferowana w naszym sklepie, wykonane są z wysokiej jakości styropianu o dużej twardości. Polistyren EPS-200 jest niezwykle wytrzymały, odporny na zmiany temperatury oraz wilgoć, dlatego świetnie nadaje się do stosowania na zewnątrz budynku. Powierzchnia dekorów pokryta jest specjalnym tynkiem, który dodatkowo chroni je przed uszkodzeniami oraz zabrudzeniem. Dekoracyjne i praktyczne walory sztukaterii elewacyjnej sprawiają, że jest to bardzo efektowny, a zarazem niedrogi sposób na ozdobienie każdej nieruchomości.

 

Co to jest gzymsy elewacyjny pośredni?

Gzyms pośredni, inaczej nazywany gzymsem pasowym, montowany jest zwykle na elewacji pomiędzy poszczególnymi poziomami budynku. Jest to element dekoracji sztukaterii elewacyjnej w formie listew, za pomocą których w stylowy sposób można symbolicznie rozdzielić kondygnacje oraz zamaskować widoczne połączenia między nimi. Gzyms pośredni stosuje się zwykle w celu optycznej zmiany proporcji budynku. Warto przy tym pamiętać, że ma on przede wszystkim estetycznie zdobić elewację, więc należy stosować umiar w doborze ilości oraz rozmiarów dekorów. Gzymsy te zmieniają wizualnie proporcje ścian, zmniejszając optycznie wysokość budynku oraz zwiększając jego długość lub szerokość. Stosując takie zabiegi, można w oryginalny i atrakcyjny sposób wpłynąć na zmianę kształtu oraz faktury konstrukcji.

Z czego wykonany jest gzyms elewacyjny?

Gzymsy elewacyjne pośrednie charakteryzują się różnorodnymi wzorami, dzięki czemu można nimi udekorować każdą elewację. Wykonuje się je z lekkiego, ale zarazem twardego styropianu EPS, odpornego na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo pokryte są ochronnym tynkiem sztukatorskim, który zwiększa ich trwałość oraz podnosi walory estetyczne. Oryginalnie listwy mają beżową barwę przypominającą piaskowiec. Ich powierzchnia została natomiast przygotowana w taki sposób, aby można je było pomalować na dowolny kolor. W tym celu stosuje się specjalne farby do sztukaterii lub inne przeznaczone do elewacji i niezawierające rozpuszczalników.

Montaż gzymsów pośrednich – to prostsze niż myślisz

Gzymsy pośrednie mają z reguły 2 metry długości, a wysokość i szerokość – jest dopasowywana indywidualnie do potrzeb klienta. Bez problemu można je przycinać przy użyciu ostrego noża lub piły i łączyć ze sobą w dowolny sposób. Warto przy tym pamiętać, aby listwy ciąć zawsze pod tym samym kątem. W ten sposób zagwarantujemy sobie idealne dopasowanie poszczególnych elementów. Elewację budynku trzeba dokładnie wyczyścić oraz osuszyć, żeby mocowane na niej dekory dobrze się trzymały. Montaż gzymsów pośrednich można przeprowadzić samodzielnie, przy pomocy specjalnego kleju i masy maskującej dostępnych w naszym sklepie.

Gzymsy pośrednie ozdobią każdą elewację

Sztukaterię zewnętrzną wykorzystuje się przy renowacji starszych konstrukcji oraz do dekoracji nowych budynków. Dzięki dużej ilości wzorów gzymsów pośrednich można bez problemu dopasować je do stylu swojego domu tak, aby komponowały się z innymi elementami elewacji. Najbardziej popularne są listwy z kaskadowymi zdobieniami w postaci wałeczków i żłobień, które nawiązują do tradycyjnych aranżacji z poprzednich epok. Takie dekory najbardziej przypadną do gustu miłośnikom klasycznego designu. Natomiast do wykończenia nowoczesnych budynków, lepiej będą pasowały proste i minimalistyczne kształty o nieco surowym wyglądzie.

Niezależnie od stylistyki wybranego wzoru gzymsu pośredniego, w naszej ofercie znajdą Państwo również doskonale dopasowane elementy sztukaterii do dekoracji okien, drzwi, balkonów i dachów. Wśród nich są: listwy wokółokienne i pod parapetowe, gzymsy nadokienne i pod dach, bonie oraz wszystkie komponenty do budowy kolumn. Dzięki nim można stworzyć niezwykłą aranżację elewacji każdego budynku.

Luxury Art Sp. z o.o.

Modrzewiowa 20A
28-363 Oksa

biuro@e-luxuryart.pl

mBank S.A.
SWIFT: BREXPLPWMBK

Nr konta:
78 1140 2004 0000 3502 7725 5657

Konto walutowe:
64 1140 2004 0000 3112 0906 1385

Kontakt
+48 663 036 206

Potrzebujesz pomocy?

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-16:00

blik visa mastercard
Szanujemy Twoją prywatność!
Zobacz więcej