Filtrowanie
Aktywne filtry
PX1
PX2
PX4
34 cm
40 cm
28 cm
53 cm
34 cm
28 cm
Wyczyść filtry
105.00 zł (1 szt = 105.00 zł)
121.00 zł (1 szt = 121.00 zł)
155.00 zł (1 szt = 155.00 zł)
Wyświetlone 1 - 33 produktów
Podpory balkonowe

Sztukateria zewnętrzna dawniej była kojarzona głównie z wielkimi pałacami, luksusowymi kamienicami i szlacheckimi dworkami. Dzisiaj z powodzeniem służy również do dekoracji nowego budownictwa. Przy jej pomocy można stylowo zaaranżować właściwie każdy element elewacji. Jedną z kategorii dekorów w naszej ofercie są podpory balkonowe, które umożliwiają bardzo eleganckie wykończenie ściany tuż pod balkonem. Kiedyś do tego celu używane były kute żeliwne wsporniki, współcześnie bardzo popularne stały się lżejsze i znacznie tańsze ozdoby styropianowe.

Podpory balkonowe mogą stanowić osobną dekorację lub łączyć się z innymi elementami sztukaterii tworząc estetyczną i szykowną kompozycję. Bogaty wybór wzorów pozwoli na dopasowanie odpowiednich dekorów do każdego typu budynku. Do ich wytworzenia zastosowany został wytrzymały i trwały polistyren o dużej twardości. Powierzchnię pokrywa tynk sztukatorski o właściwościach zdobniczych i ochronnych. Wysoka jakość materiałów oraz staranne wykonanie podpór gwarantuje, że będą atrakcyjną ozdobą przez długie lata.

 

Czym są podpory balkonowe?

Sztukateria zewnętrzna jest elementem dekoracyjnym umożliwiającym estetyczne i eleganckie wykończenie elewacji. Pełni też kilka funkcji praktycznych. Jedną z nich jest ochrona murów przed zaciekami z wody opadowej oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowym atutem zastosowania sztukaterii jest możliwość ukrycia niedociągnięć elewacji w miejscach łączeń ścian z innymi elementami budynku np. z płytą balkonową. Przy jej pomocy można też wpływać na kształt i fakturę budynku oraz optycznie modelować jego wysokość lub szerokość.

Sztukaterię można wykorzystać do dekoracji każdego elementu elewacji. Do eleganckiego wykończenia balkonu doskonale sprawdzają się podpory balkonowe. Mają one formę gotowych dekorów o kaskadowej budowie ozdobionej efektownymi łukami, wypukłościami oraz rowkami. Elementy te wykonane są z bardzo wytrzymałego styropianu, wykończonego tynkiem sztukatorskim. Połączenie tych dwóch materiałów gwarantuje estetyczny wygląd dekoracji oraz wysoką odporność na uszkodzenia i działanie czynników atmosferycznych.

Jak zamontować podpory balkonowe?

Styropianowe podpory balkonowe są lekkie i nie sprawiają problemu w montażu. To pojedyncze elementy przygotowane do zamocowania, które nie potrzebują żadnej dodatkowej obróbki. Przygotowania wymaga natomiast ściana lub płyta balkonowa, do której będą one przyklejane. Powierzchnię trzeba bowiem dobrze umyć oraz osuszyć, aby zwiększyć jej przyczepność. Sam montaż podpory polega na przyklejeniu elementu do elewacji przy wykorzystaniu specjalnego kleju, który znajdą Państwo w naszym sklepie. Można to w kilka chwil wykonać samodzielnie, a jedyne narzędzia, jakie są potrzebne to pistolet do kleju i miara.

Sposoby na aranżację z wykorzystaniem podpór balkonowych

Niewątpliwie walorem naszej sztukaterii jest możliwość łączenia jej elementów ze sobą w dowolny sposób, co sprawia, że można uzyskać bardzo ciekawe efekty. Gzymsy i podpory balkonowe zestawione w jedną kompozycję pozwalają w szybki i prosty sposób zmienić i ozdobić elewację budynku. A gdy podobnie udekorowane zostaną również okna i drzwi zewnętrzne, efekt może być wprost oszałamiający. Sztukateria elewacyjna daje ogromne możliwości aranżacyjne i jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Dostępne w naszej ofercie podpory balkonowe mają oryginalnie piaskową barwę. Wszystkie dekory zostały jednak pokryte specjalną powłoką, która pozwala na pomalowanie ich na dowolny kolor, bez konieczności wcześniejszego gruntowania. Dzięki temu w każdym momencie można zmienić wygląd całej dekoracji. Do malowania najlepiej nadają się farby dedykowane dla sztukaterii. Można jednak użyć też innych, przeznaczonych do malowania elewacji i jednocześnie niezawierających rozpuszczalników. Właściwości dekoracyjne i praktyczne sztukaterii sprawiają, że jest to tani i efektowny sposób zdobienia elewacji w każdym stylu. Jeśli mają Państwo pytania dotyczące naszej oferty lub montażu – chętnie na nie odpowiemy. Zapraszamy do zadawania ich na czacie lub drogą mailową: biuro@e-luxuryart.pl.

Luxury Art Sp. z o.o.

Modrzewiowa 20A
28-363 Oksa

biuro@e-luxuryart.pl

mBank S.A.
SWIFT: BREXPLPWMBK

Nr konta:
78 1140 2004 0000 3502 7725 5657

Konto walutowe:
64 1140 2004 0000 3112 0906 1385

Kontakt
+48 663 036 206

Potrzebujesz pomocy?

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-16:00

blik visa mastercard
Szanujemy Twoją prywatność!
Zobacz więcej