Filtrowanie
Aktywne filtry
ZX1
ZX2
18 cm
16 cm
14 cm
Wyczyść filtry
29.00 zł (1 szt = 29.00 zł)
33.00 zł (1 szt = 33.00 zł)
37.00 zł (1 szt = 37.00 zł)
Wyświetlone 1 - 33 produktów
Zworniki

Okna i drzwi to najbardziej rzucające się w oczy części elewacji budynku. Warto zatem, aby prezentowały się stylowo i estetycznie. Do ich dekoracji często wykorzystywane są różnego rodzaju elementy sztukaterii zewnętrznej, wśród których na uwagę zasługują zworniki. Te niewielkie dekory w kształcie trapezu są bardzo atrakcyjną ozdobą, chociaż na pierwszy rzut oka mogą wydawać się niepozorne. Zazwyczaj montowane są w centralnym punkcie listew lub gzymsów nadokiennych, efektownie dopełniając oprawę okna. Równie doskonale prezentują się jako dodatkowy element ozdobny eleganckiej obudowy drzwi.

Zworniki wykonane są z twardego styropianu wysokiej jakości, pokrytego tynkiem sztukatorskim o właściwościach dekoracyjnych i ochronnych. Połączenie tych materiałów sprawia, że dekory są niezwykle trwałe, odporne na działanie zmiennych warunków pogodowych oraz uszkodzenia. Ich powierzchnia jest idealnie gładka i można ją wielokrotnie malować. Sztukateria elewacyjna dzięki swoim licznym zaletom i atrakcyjnej cenie to doskonały sposób na oryginalną dekorację każdej nieruchomości.

Co to są zworniki elewacyjne?

Do wykończenia elewacji bardzo często wybiera się nowoczesne elementy sztukaterii elewacyjnej nadające bryle budynku wyjątkowej prezencji. Dekory wykorzystuje się do przyozdobienia ścian, a także okolic okien i drzwi. Jednym z elementów sztukaterii stosowanych przy wykańczaniu elewacji są zworniki, które umieszcza się w środkowym punkcie sklepienia. Są to ozdoby o niewielkich rozmiarach, zazwyczaj w kształcie trapezu kojarzącym się z klinem lub diamentem. Mogą przybierać prostą albo bardziej wyszukaną formę, w zależności od stylu, w jakim zostały wykonane.

Zworniki elewacyjne wykorzystuje się głównie do dekoracji okien lub drzwi. Zazwyczaj montowane są pośrodku gzymsu nadokiennego lub górnej listwy wokółokiennej, nadając wykończeniu luksusowego charakteru. Często też umieszcza się je jako punktową ozdobę centralnie nad wejściem do budynku. Dzięki takiemu zabiegowi cała aranżacja wygląda jeszcze bardziej atrakcyjnie. Wykorzystanie zwornika stanowi doskonałe dopełnienie opaski okiennej oraz obudowy drzwi.

Kiedy warto zastosować zworniki elewacyjne?

Szeroki wybór zworników sprawia, że można dopasować wzór do stylu, w jakim wykonana jest elewacja budynków. Pozwalają one w bardzo elegancki sposób ozdobić zarówno klasyczne, jak i nowoczesne konstrukcje. Łatwo również połączyć je z innymi elementami sztukaterii, takimi jak: listwy wokółokiennegzymsy nadokienne czy pilastry i stworzyć szykowną oraz estetyczną kompozycję. Dekory mają fabrycznie piaskową barwę, lecz można je wielokrotnie malować na dowolne kolory farbą do sztukaterii lub inną niezawierającą rozpuszczalników.

Nowoczesne zworniki produkowane są z wysokogatunkowego styropianu o bardzo dużej twardości. Dekor jest lekki i trwały, a także bardzo prosty w montażu. Użyty do pokrycia powierzchni tynk sztukatorski, zabezpiecza styropian przed działaniem wilgoci, wysokiej i niskiej temperatury oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki zastosowaniu wytrzymałych materiałów zwornik prezentuje się idealnie na ścianie przez wiele lat.

Prosty sposób montażu zworników

Sztukaterię elewacyjną można w łatwy sposób zamontować samodzielnie, nawet nie posiadając fachowej wiedzy. Mocowanie naszych zworników jest szczególnie proste, bo są to gotowe, nieduże i bardzo lekkie dekory w kształcie trapezu. Z reguły umieszcza się je w centralnym punkcie listwy lub gzymsu w taki sposób, aby ich szersza część wystawała ponad linię ramy. Do przygotowania dekoracji potrzebnych jest zaledwie kilka akcesoriów: piła lub ostry nóż do cięcia, miara, mocny klej, pistolet do kleju oraz masa do maskowania połączeń.

W każdym zworniku warto wyciąć w tylnej części odpowiednich rozmiarów otwór, aby dopasować go idealnie do listwy czy gzymsu i ułatwić sobie montaż elementów. Przed przyklejeniem dekorów należy też pamiętać o dokładnym oczyszczeniu i osuszeniu wszystkich powierzchni, do których sztukateria będzie mocowana. Na koniec wystarczy przy użyciu naszej gotowej masy estetycznie zamaskować połączenia poszczególnych elementów i już można cieszyć się efektowną dekoracją. Podobnie łatwo można zamontować również pozostałe dekory, których bogaty wybór oferujemy w naszym sklepie. Na indywidualne zamówienie wykonamy dla Państwa także spersonalizowaną sztukaterię – w dowolnych kształtach i wymiarach.

Luxury Art Sp. z o.o.

Modrzewiowa 20A
28-363 Oksa

biuro@e-luxuryart.pl

mBank S.A.
SWIFT: BREXPLPWMBK

Nr konta:
78 1140 2004 0000 3502 7725 5657

Konto walutowe:
64 1140 2004 0000 3112 0906 1385

Kontakt
+48 663 036 206

Potrzebujesz pomocy?

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-16:00

blik visa mastercard
Szanujemy Twoją prywatność!
Zobacz więcej