LISTWY SUFITOWE W NOWOCZESNEJ ARANŻACJI

LISTWY SUFITOWE W NOWOCZESNEJ ARANŻACJI

 

Listwy sufitowe w nowoczesnej aranżacji

Sztukateria kojarzona często z bogatymi dekoracjami dworków i mieszkań w wiekowych kamienicach, nie jest zarezerwowana wyłącznie dla pomieszczeń urządzonych w klasycznym stylu. Coraz chętniej wykorzystywana jest do bardzo nowoczesnych aranżacji, nadając im unikatowego charakteru oraz dodając elegancji. Obecne wzornictwo dekorów pozwala atrakcyjnie ozdobić zarówno minimalistyczne wnętrza, jak i przestronne lofty. Bardzo popularne są listwy sufitowe, które stanowią praktyczny sposób estetycznego wykończenia pomieszczeń, pomagają wizualnie zmienić ich proporcje, a dodatkowo mogą pełnić także rolę maskującą drobne mankamenty między ścianą a sufitem. Przy pomocy sztukaterii można odświeżyć wygląd i dokonać niebanalnej metamorfozy nowoczesnych wnętrz w każdym stylu.

Jak dobrać listwy sufitowe do nowoczesnych wnętrz

Sztukateria sufitowa to bogaty zbiór elementów zróżnicowany pod względem wzornictwa i zastosowania. Wśród nich są dekoracyjne listwy służące do estetycznego wykończenia styku ściany z sufitem, gzymsy z oświetleniem LED lub halogenowym oraz gustowne maskownice karniszowe. Wykorzystanie sztukaterii w nowoczesnych wnętrzach to „kropka nad i” oryginalnie dopełniająca stylizację i dodająca jej szyku. Żeby osiągnąć taki efekt, akcenty dekoracyjne muszą być idealnie dopasowane i spójne z wystrojem całego pomieszczenia.

Modernistyczne aranżacje cechują się przestronnością i umiarem w dodatkach, dlatego najlepiej wybierać do nich zupełnie proste lub minimalistycznie zdobione dekory. W Luxury Art prezentujemy wiele takich elementów sztukateryjnych – dobrymi przykładami wzorów, które doskonale komponują się z nowoczesnymi aranżacjami są:

  • listwy przysufitowe: całkowicie gładki model FS15 lub model FS16 z trzema kaskadowymi stopniami,
  • listwy do zabudowy karnisza: prosty model FK6 oraz w kształcie łuku model FK14,
  • gzymsy oświetleniowe LED: trójkątny model SGL5 i dwustopniowy model SGL14, a także wszystkie gzymsy halogenowe z naszej oferty.

Warto też zwrócić uwagę na ilość oraz rozmiar sztukaterii, żeby nie przesadzić z ozdobami, bo można w ten sposób osiągnąć rezultat odwrotny od zamierzonego. W większości przypadków wystarczającą dekoracją będzie prosta linia z tradycyjnych lub podświetlanych listew sufitowych okalająca całe wnętrze, uzupełniona o dekory przypodłogowe w tym samym stylu. Na dużych przestrzeniach można pozwolić sobie na większą swobodę aranżacyjną i na przykład stworzyć geometryczną rozetę wokół żyrandola czy zamontować pasy halogenów w różnych miejscach na suficie.

Listwy sufitowe oświetleniowe – unikatowa dekoracja nowoczesnych wnętrz

Bardzo dobrym pomysłem na uzupełnienie i atrakcyjne zaakcentowanie nowoczesnych stylizacji jest wykorzystanie gzymsów z oświetleniem LED. Pełnią one zarówno funkcję klasycznych listew przysufitowych, które są estetycznym i ozdobnym wykończeniem, jak i stanowią dodatkowe źródło światła dodającego wnętrzom nastrojowego charakteru. W zależności od oczekiwanego efektu można wybrać gzymsy oświetlające sufit lub ścianę, które otulą subtelną poświatą wybrany fragment pomieszczenia, efektownie go eksponując. Dostępne w kilku kolorach oświetlenie LED jest bardzo energooszczędne i przyjemne dla oczu.

 Listwa LED Luxury Art oświetlająca sufit model SGL11

Listwa LED Luxury Art oświetlająca sufit model SGL11

 Listwa LED Luxury Art oświetlająca ścianę model SGL14

Listwa LED Luxury Art oświetlająca ścianę model SGL14

Do punktowego doświetlenia warto wykorzystać gzymsy halogenowe dające rozproszone światło o naturalnej barwie. Listwy bardzo prosto można samodzielnie zamontować, zatem to doskonała alternatywa dla podwieszanego sufitu, który jest częstym elementem nowoczesnych aranżacji. Niektóre z nich mają także miejsce na listwę LED, np. gzyms Luxury Art model GU10A, dzięki czemu można uzyskać mocniejszy strumień światła skierowany do dołu i łagodne podświetlenie u góry. Dekoracyjne listwy przysufitowe z oświetleniem LED lub halogenowym sprawią, że każde wnętrze będzie wyglądało bardziej atrakcyjnie i stylowo. Szczególnie dobrze sprawdzą się w salonie i na korytarzu, gdzie dodatkowe źródło delikatnego światła zawsze się przyda oraz wprowadzą romantyczny nastrój do sypialni.

Dlaczego warto wybrać listwy sufitowe do aranżacji nowoczesnych wnętrz?

Współczesne listwy sufitowe, gzymsy oraz pozostałe dekory produkowane są z wysokiej jakości polistyrenu, który dodatkowo pokryty jest zabezpieczającą powłoką, dzięki czemu wyróżniają się dużą trwałością i wytrzymałością. Doskonale nadają się do wszystkich pomieszczeń, również tych bardziej narażonych na zabrudzenia, jak przedpokój czy pokój dziecięcy. Ponadto polistyrenowa sztukateria jest bardzo odporna na wilgoć i zmiany temperatury, więc z powodzeniem można ją zamontować również w kuchni oraz łazience.

Styropianowe dekory nie tylko efektownie zdobią wnętrze, ale mają dużo więcej funkcji. Przy ich pomocy można wymodelować optycznie proporcje pomieszczenia. W zależności od szerokości listew przysufitowych oraz miejsca ich montażu uzyskamy wizualny efekt większej przestrzeni lub obniżymy zbyt wysoki pokój, w zależności od potrzeb. Ułatwią także zamaskowanie niedoskonałości ścian i sufitu oraz ukrycie nieestetycznego karnisza, tworząc jednocześnie stylową obudowę górnej części zasłon. Modele z oświetleniem LED dodatkowo dają wyjątkowe źródło światła, które doskonale uzupełni wystrój nowoczesnych domów, biur i lokali komercyjnych.

Sztukateria – szybki sposób na metamorfozę każdego wnętrza

Elementy sztukaterii styropianowej oryginalnie są śnieżnobiałe i doskonale komponują się ze wszystkimi barwami, a w przypadku chęci zmiany wystroju można je przemalować na wybrany kolor. Lekkie dekory są niezwykle plastycznym materiałem, łatwo je przycinać pod dowolnym kątem i precyzyjnie łączyć ze sobą. Ogromną zaletą jest błyskawiczny montaż, bo wystarczy po prostu przykleić przygotowany element do sufitu lub ściany, więc każdy może to bez problemu wykonać samodzielnie. Odpowiednio dobrana sztukateria wewnętrzna to doskonałe połączenie nowoczesnych trendów z tradycją, która sprawi, że każde pomieszczenie będzie wyglądało unikatowo i elegancko. Dzięki dużemu wyborowi wzorów pozwala stworzyć rozmaite aranżacje i w mgnieniu oka odmienić wygląd nowoczesnego wnętrza w dowolnym stylu.