NOWOCZESNE OŚWIETLENIE SUFITOWE LED

NOWOCZESNE OŚWIETLENIE SUFITOWE LED

 

 

Jeśli chcesz nieco zmienić wystrój pomieszczenia lub jeżeli zależy ci na tym, aby wprowadzić do niego przytulny klimat, pomyśl o ciekawej aranżacji świetlnej wnętrz. Wykorzystaj nowoczesne oświetlenie sufitowe LED, które docenia się nie tylko ze względu na jego walory estetyczne. Mamy dla ciebie kilka pomysłów na to, jak wkomponować tego typu lampy w wystrój wnętrza!

Dlaczego warto zdecydować się na oświetlenie sufitowe LED?

Lampy i żarówki LED ciągle zyskują na popularności. Pozwalają stworzyć efektowną oprawę świetlną, sprawdzają się zarówno w domach, sklepach, jak i w punktach usługowych czy lokalach gastronomicznych. Na ich montaż decyduje się coraz więcej osób, gdyż:

  • oświetlenie LED to ekonomiczna technologia – żarówki takie pobierają nawet o 80%–90% prądu mniej niż ich tradycyjne czy halogenowe odpowiedniki;
  • diody i taśmy LED występują w wielu wariantach kolorystycznych – mogą emitować ciepłe, chłodne lub kolorowe światło;
  • cechuje je niezwykle długa żywotność – świecą nawet 50 000 godzin, co oznacza, że mogą działać przez kilka lat;

Oświetlenie sufitowe LED występuje w wielu wariantach – można postawić na listwy, taśmy LED, a także na plafony czy tuby. Pozwala to stworzyć aranżacją świetlną dopasowaną do warunków architektonicznych danego pomieszczenia. Atutem taśm z diodami i listew jest też ich bardzo łatwy montaż. Poza tym niektóre modele takiego oświetlenia mogą być sterowane pilotem – służy on nie tylko do ich włączania i wyłączania, ale też między innymi do zmiany koloru światła.

Gdzie można montować lampy sufitowe LED?

Oświetlenie sufitowe LED może mieć dwie funkcje:

  • użytkową – tuby czy plafony mogą zastępować tradycyjne żyrandole i lampy wiszące. Wykorzystuje się je zarówno jako główne źródło światła, jak i oświetlenie punktowe – mogą być zamontowane na przykład nad stołem czy biurkiem;
  • dekoracyjną – listwy, żarówki czy taśmy LED emitują łagodny blask, jednak mają przede wszystkim stanowić efektowną dekorację. W zależności od tego, jak zostaną zamontowane, mogą oświetlać sufit lub ściany.

Dlatego też lampy sufitowe LED sprawdzają się w kuchni, nad blatem czy stołem, a także w łazience, gdzie mogą stanowić główne źródło światła. Są także nietuzinkową ozdobą salonu czy jadalni. Kolorowe diody to patent na to, aby szybko odmienić wystrój wnętrza, ozdobić je światłem i sprawić, by było wyjątkowo klimatyczne.

Montaż ledowego oświetlenia nie wymaga, wbrew pozorom, tworzenia konstrukcji podwieszanego sufitu. Dzięki pomysłowo zaprojektowanej sztukaterii można estetycznie zamaskować listwy oraz taśmy i cieszyć się efektownym światłem.

Gzymsy LED, czyli sposób na estetyczny montaż oświetlenia

Dekoracyjne oświetlenie LED pasuje zarówno do nowoczesnych pomieszczeń, jak i wnętrz urządzonych w stylu glamour. Wystarczy wybrać listwę lub taśmę z diodami w odpowiednim kolorze oraz elegancką sztukaterię, czyli specjalnej gzymsy.

Gzymsy ledowe występują w dwóch wersjach.

  • Można zdecydować się na sztukaterię, wewnątrz której znajdują się specjalnej rowki przeznaczone do umieszczenia w nich taśmy z diodami. Takie gzymsy mocuje się do ściany, tak aby strumień światła mógł padać na sufit.
  • Dostępne są również modele przeznaczone do montażu na suficie – ukryte w nich listwy z żarówkami LED oświetlają ściany.

Taka sztukateria powstaje z twardego, wytrzymałego i jednocześnie lekkiego materiału – polistyrenu, dlatego jej montaż jest bardzo łatwy, a gzymsy prezentują się nienagannie przez długie lata. Ponadto występują one w kilku wariantach, jeżeli chodzi o ich zdobienia i wykończenie. Ich powierzchnia jest gładka i można ją pomalować na dowolny kolor – tym samym gzyms może komponować się z innymi dekoracjami oraz z wystrojem pomieszczenia.

Oświetlenie LED to sposób na oryginalne ozdobienie wnętrza – wystarczy do tego odpowiednia listwa z diodami i elegancki, ciekawie wykończony gzyms.